Reformátusok a migráció keltette félelmek ellen

2016. október 13., címkék: református világközösség (rev), migráció, görög reformátusok

Görögországba látogatott a REV Európa nyolcfős menekültügyi munkacsoportja, hogy a helyi reformátusokat támogatásáról biztosítsa, és a kontinens migráció okozta egyre súlyosabb társadalmi, szellemi és lelki kríziséről tanácskozzon.

Közös európai felelősségvállalást sürget a görög ortodox egyház feje menekültügyben

2016. április 11., címkék: görög ortodox egyház, egyházak világtanácsa (wcc), egyházak világtanácsa (evt), görög reformátusok, menekültügy

II. Jeromos, a görög ortodox egyház érseke az Egyházak Világtanácsához márciusban eljuttatott levelében arra szólította fel az Európai Uniót, hogy ne hagyja magára Görögországot a súlyos menekültkrízisben.